TDP GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI AKGÜN VE BEYKOZ, BOLU’DA GAZETECİLERLE BULUŞTU.

TDP GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI AKGÜN VE BEYKOZ, BOLU’DA GAZETECİLERLE BULUŞTU.

HABER TARİHİ: 22 Kasım 2021
35176 Kişi okudu

Çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla Bolu’yu ziyaret eden Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Akgün ve Maksut Beykoz, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Akgün, kadınlara şiddet, atanamayan öğretmenler, ekonomi ve deprem konularında değerlendirmelerde bulundu.

Haber: Servet Gökçek

Toplantıya, TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, TDP Yerel Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Maksut Beykoz, TDP Parti Meclis Üyesi Ömer Urgun, TDP Bolu Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, TDP Bolu İl Başkanı Mithat Eser, TDP Bolu İl Başkan Yardımcısı Sevda Sarıkaya ve TDP Bolu Gençlik Kolları Başkanı Hüdai Ünlü katıldı.

Alpağutbey Mahallesi’nde bir kafeteryada düzenlenen basın toplantısında konuşan TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, her hafta farklı kadın cinayetinin yaşandığına dikkati çekerek;  “Kadın cinayetleri maalesef artarak devam etmekte. Kadını koruyan yasalar maalesef etkili değil. İstanbul Sözleşmesi yeniden yürürlüğe girsin. Bu sözleşme mutlaka gözden geçirilmeli ve yürürlüğe girmelidir”dedi.

Akgün, Türkiye’de atanamayan öğretmen sayısının çok fazla olduğuna işaret ederek iktidara gelmeleri halinde tüm öğretmenlerin atamasını 1 yıl içinde gerçekleştireceklerini kaydetti.

“NE YAZIK Kİ DEPREM İÇİN BİR ÇÖZÜM ÜRETMEDİLER”

Son günlerde yaşanan depremlere de değinen Akgün, “Maalesef ki ülkemizde deprem gerçeği var. 1999 Düzce depreminin üzerinden 22 yıl geçti. Bu sürede iktidarda ve muhalefette olan partiler ne yazık ki deprem için bir çözüm üretmediler. TDP iktidarında ilk hedefimiz, bununla alakalı Deprem ve Afet Bakanlığı kurmak. Ayrıca, Engelliler Bakanlığı kuracağız ve engelliler için yeni iş sahaları açacağız.” diye konuştu.

“SİYASETTE HELALLEŞME OLMAZ”

Akgün, bir gazetecinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” açıklamasını sorması üzerine, “Siyasette helalleşme olmaz çünkü helalleşme iki kişi arasındadır ancak siz siyasetçiyseniz üzerinizde bir sürü yurttaşımızın sorumluluğu ve emeği vardır. O yüzden ben çok doğru bir yaklaşım olarak helalleşmeyi uygun bulmuyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“212 SAYILI YASAYI YENİDEN HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

TDP Genel Başkan Yardımcısı Maksut Beykoz da Türkiye’de adım atmadıkları, gezmedikleri hiçbir yer kalmadığını belirterek her ilde basın mensuplarıyla bir araya gelerek sorunları üzerinde çalışmalar yaptıklarını anlattı.

En çok önem verdikleri konunun, basın çalışanlarına bazı haklar ve yasal güvence sağlayan “212 sayılı Kanun” olduğunu vurgulayan Beykoz, “TDP olarak 212 sayılı yasayı yeniden ele aldık ve çalışmalarımız devam ediyor. Sayın Fahrettin Altun ile görüşme yaptım. Bu çalışmamızla ilgili bizden bilgi istedi, kendisine sundum. Tahmin ediyorum ki, tüm siyasi partilerle hareket edeceğiz ve 212 sayılı yasayı yeniden hayata geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

“BOLU’DAKİ YURTTAŞLARIMIZIN SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN SIKÇA BİRLİKTE OLACAĞIZ”

Türkiye Değişim Partisi Parti Meclis Üyesi Ömer Urgun, amaçlarının Bolu’yu dahi iyi yerlere gelmesini sağlamak odluğunu ifade ederek; “Genel başkanımız Mustafa Sarıgül’ün tensipleriyle 26 Eylül büyük kurultayımıza parti meclisine seçildim. Bu göreve layık gören başta Genel Başkanımız Sayın Mustafa Sarıgül ve genel merkez yönetimine teşekkür ediyorum. Buradaki amacımız Bolu’nun daha iyi yerlere gelmesini sağlamak ve Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Akgün ile Bolu’daki yurttaşlarımızın sorunlarını çözmek için sıkça birlikte olacağız.” dedi.

“EL ELE, KOL KOLA HEP BİRLİKTE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM ETMEKTEYİZ”

Türkiye Değişim Partisi Bolu İl Başkanı Mithat Eser, tüm kadroları ile birlikte çalışmalarına devam edeceklerinin altını çizerek; “Bolu ilimizdeki örgütlenmemizi tamamladık. İlçe örgütlenmelerimizi yarısından çoğunu kurduk. Diğer ilçelerde çalışmalarımız devam etmektedir. Partimize diğer partilerden yoğun bir tevetcüh vardır. İl yönetimimiz ve ilçe yönetimlerimiz el ele, kol kola hep birlikte çalışmalarımıza devam etmekteyiz” şeklinde konuştu.© Copyright 2023 Türkiye Değişim Partisi - Hüseyin AKGÜN - TDP